Diagnostic

CIŚNIENIOMIERZE

CIŚNIENIOMIERZE

Ciśnieniomierze Diagnostic to w pełni automatyczne, cyfrowe urządzenia do pomiaru ciśnienia krwi, które umożliwiają wykonanie szybkich i rzetelnych pomiarów ciśnienia skurczowego i rozkurczowego oraz tętna.


że urządzenia wykrywają ruch krwi w tętnicy ramiennej i przekształcają go w odczyt cyfrowy. Urządzenia są przeznaczone do samodzielnego wykonywania pomiarów ciśnienia krwi w warunkach domowych, u dzieci powyżej 12 roku życia i pacjentów dorosłych. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich obsługa była jak najbardziej przyjazna użytkownikom oraz zapewniała bardzo wysoką dokładność pomiarów.

Wsparcie klienta

Skontaktuj się z obsługą klienta, jeśli chcesz, aby nasi pracownicy pomogli Ci rozwiązać Twoje problemy.

85 874 69 28

Zadzwoń z telefonu komórkowego*

800 703 011

Zadzwoń z telefonu stacjonarnego**

*koszt połączenia ponosi dzwoniący zgodnie z taryfą operatora
** połączenie bezpłatne

Przeciwwskazania – nie stosować urządzeń do pomiaru ciśnienia krwi u niemowląt i osób pozbawionych możliwości porozumiewania się. Nie stosować urządzenia u pacjentek w ciąży w stanie przedrzucawkowym.

Przyczyną problemu może być zamieniona jednostka pomiarowa. Należy sprawdzić czy wyniki są wyświetlane z kropką.  Jeżeli tak, to należy wejść w ustawienia urządzenia i dokonać zmiany jednostki pomiaru na mmHg.

Przy dokonywaniu pomiaru ciśnienia proszę o zastosowanie się do poniższych punktów:

  1. Ciśnienie krwi należy mierzyć w stanie spoczynku. Po zdenerwowaniu lub dużym wysiłku fizycznym trzeba pamiętać o 5 –6 głębokich oddechach które stabilizują ciśnienie krwi.
  2. Pomiar powinien odbywać się bezpośrednio na ramieniu lub nadgarstku (zakładanie mankietu na ubranie powoduje zagłuszanie sygnału ciśnienia.).
  3. Ręka na której dokonujemy pomiaru powinna być ułożona wygodnie i swobodnie, wszelkie ruchy mogą być źródłem zakłóceń impulsów.
  4. Mankiet ciśnieniomierza powinien być dokładnie owinięty wokół ramienia lub nadgarstka w zależności od typu (szczelnie). Zbyt luźne założenie mankietu może spowodować ucisk ręki a tym samym przyczynić się do błędnego wyniku pomiaru.
  5. Podczas pomiaru nie powinno się rozmawiać, zakłócenia dźwiękowe są najczęstszą przyczyną błędów pomiarowych.
  6. Kolejne pomiary powinny być dokonywane w odstępach czasu około 10 min, jeśli pomiary występują po sobie ręka ulega przekrwieniu, co powoduje błędne wskazanie ciśnienia.

Prosimy pamiętać o tym, że ciśnienie krwi u człowieka wahać się może w granicach 10 – 20 mmHg, w niektórych przypadkach różnica może być nawet większa.

Masz pytania?

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami odnośnie obsługi naszych urządzeń.